Blog

Trendy i před oltářem

Léto se kvapem blíží a s ním přichází také hlavní svatební sezóna a přípravy s ní spojené. Kromě místa, kapely a květin patří mezi jednu z nejdůležitějších a zejména nejsledovanějších součástí svatební oblečení. A to nejen nevěstiny šaty, ale také ženichův oblek. A právě teď je nejvyšší čas vybrat ten pravý.

Kombinace modré a klasické bílé, ivory či slonové kosti, nebo naopak tmavé barvy – to jsou trendy barvy pro letošní rok. Při výběru outfitu by se měl každý ženich řídit také heslem „méně je někdy více. Jednoduché a elegantní svatby jsou totiž letos v „kurzu“.

Tradice v podobě nadčasového obleku

Oblek by měl být, kromě jiného, uzpůsoben místu, kde se svatba koná. Jestliže se snoubenci rozhodli pro kostel, ženich rozhodně nešlápne vedle s šedým či tmavě modrým oblekem. V případě zahradní svatby, kdy se celá událost nese v „boho“ stylu, je vhodný oblek ve světlých barvách doplněný o perfektně padnoucí košili.

img

Stylová vesta místo obleku

Trendem posledních let je vestička. Tou lze sako buď doplnit, nebo ji obléct samotnou, bez saka. Stačí košile, dobře padnoucí košile, stylová kravata a perfektní outfit je na světe. Důležité je nezapomínat, že kvalita a správně zvolená velikost hrají prim. Pokud si nevíte rady s barevnou kombinací, vybírejte z tmavých odstínů šedé, modré nebo hnědé. Chybu neuděláte se světle modrou či bílou košilí. Ti odvážní mohou do obleku zvolit také kontrastní vestu.

img

Žaket místo smokingu

Svatba patří mezi nejslavnostnější a často nejhonosnější události. Top pánským společenským oblečením je smoking, obléct jej však na svatbu by bylo společenským faux pas, neboť tento typ oblečení patří výhradně k večerním hodinám. Vedle nevěsty s dlouhou vlečkou patří žaket, tedy dlouhé tříčtvrteční sako, doplněné elegantní vestičkou a kravatou.

Šperky pro ženicha? Manžetové knoflíčky!

Že jsou šperky jen doménou nevěsty? Omyl! Trendem posledních let jsou manžetové knoflíčky. Výběr je bohatý, od materiálů z drahých kovů přes monogramy či nápisy dle vlastního přání. Skvělé je jimi překvapit ženicha například večer před svatbou.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv outfit, nezapomínejte na jednoduché, ale důležité pravidlo – měli byste se cítit především dobře. Nebojte se ptát a poradit se s odborníky, protože správná kombinace střihu a materiálů vám na míru dokáže zajistit to správné pohodlí.

img