Prostějovská firma Koutný čerpá z více než 20 let zkušeností v oblasti profesního odívání ozbrojených složek, správních organizací evropských i mimoevropských států u nichž je vysoká kvalita výrobků, použitých materiálů a flexibilita dodávek, včetně osobního přístupu samozřejmostí.

Díky tomu se stala jedním z nejspolehlivějších dodavatelů polních i vycházkových uniforem, speciálních zásahových oděvů, kombinéz, vest, obleků, bund, kalhot a mnoha dalších produktů. Veškeré zakázky realizuje s maximální péčí a to v malých i velkých sériích.

Každodenní používání napříč klimatickými pásmy si žádá dokonalé zpracování za použití kvalitních komponent i specifických výrobních postupů, které výrazně prodlouží životnost a zejména funkčnost produktů. Samozřejmostí je volba designu, barvy, střihů i vlastních materiálů každého zákazníka. 

Práce s neustálými technologickými inovacemi střihů, materiálů či výrobních procesů, které implementuje do výroby dodává produktům mimo kvality zpracování i odpovídající vlastnosti,  jejichž funkčnost je prověřena napříč klimatickými podmínkami nebo extrémy prostředí kde jsou každodenně používány. Za zmínku určitě stojí sofshell, pleteniny s antistatickými vlákny, kevlar, 2 a 3 vrstvé lamináty s technologií zatavených švů nebo voděodolné zipy.

                                

Šití slavnostních či vycházkových uniforem odolných proti krčení, jemných a zároveň příjemných na omak si vyžaduje mimo moderních střihů použití kvalitních materiálů z Itálie, Francie i Španělska. Samozřejmostí je přizpůsobení všeho požadavkům zákazníka na střih, design, barvu, vzor, velikosti i ušití na míru.

Napříč širokým spektrem materiálů klademe důraz nejen na kvalitu, ale i  ekologickou udržitelnost. Za zmínku určitě stojí softshell, pleteniny s antistatickými vlákny, nehořlavé tkaniny, 2 a 3 vrstvé lamináty s technologií zatavených švů nebo voděodolné zipy. Pro armádní, sportovní či outdoorové účely pracujeme i s nanovlákennou membránou nesoucí vynikající vlastnosti, jako jsou extrémně vysoká paropropustnost, voděodolnost s vysokým vodním sloupcem a 100% větruodolnost. 

   

Dlouhodobou integrací inovativních udržitelných řešení do pracovních procesů naše společnost snaží v maximální míře přispět ke zdraví planety země.

Propagujeme environmentálního management mezi dodavateli a preferujeme materiály vzniklé v souladu s touto filosofií, bioprodukty či biologicky degradovatelné, vyrobené v zemích dodržujících Listinu základních lidských práv a svobod.

Pravidelně vyhodnocujeme dopady na životní prostředí používaných materiálů, procesů, zařízení  a obalů s cílem minimalizovat dopady a vždy uvádět do původního stavu co bylo naší činností dotčeno.

Vedeme zaměstnance k zodpovědnosti prostřednictvím přesných zásad a procedur, školení v této problematice.

Minimalizujeme produkci odpadů a s tím korespondující recyklaci, včetně inovací a prevence znečišťování.

Implementujeme inovace a technologie v zájmu snižování emisí a hluku.

Dodržujeme platnou legislativu v oblasti ochrany životního prostředí.

Zvyšujeme povědomí o zásadách ochrany životního prostředí mezi zaměstnanci a veřejností.

                                                                   

                                                                                                                                                                              

Certifikáty

            ISO 9001 : 2015                                                                                           AQAP 2110

Reference:

        

        

   

Kontakt:

Mgr.Michal Kohout

tel: +420 582 302 715

email: kohoutm@koutny.cz