Teploty se začínají zvedat, a to znamená jediné: léto je tady! Kromě výběru dovolené, která letos pro spoustu z nás proběhne v tuzemsku, je potřeba vybrat také ty správné pánské outfity, ve kterých proplujete létem. Důležité jsou nejen správně zvolené střihy a barvy, ale také materiály. Právě ty jsou v létě důležitější než kdy jindy.

Léto je nejen o tričku a bermudách, někteří se neobejdou také bez dobře padnoucího obleku. A vzhledem k tomu, že se můžeme, podle odhadů, opět těšit na parné počasí, měli byste se zaměřit na materiály, které vás ochrání v klimatizované kanceláři a ochladí při cestě na schůzku či večerním setkání s přáteli. Co se týče střihů a barev, vedle nešlápnete ve vyštíhleném obleku modré či světlé barvy, např. béžové nebo holubí šedi.

Přírodní materiály letí

Správně zvolený materiál dokáže hotové zázraky a vy si tak léto užijete, nikoliv přežijete. Jednoznačně nejvyšší komfort poskytne vlna, která je nejen prodyšná, ale skvěle absorbuje také vlhkost, což ve 30 °C jistě oceníte. Chybu neuděláte ani s oblekem s vysokým podílem lnu nebo bavlny. Právě bavlna je vhodným materiálem také pro košile. Kromě toho, že déle vydrží, je ideálním společníkem do horkých letních dnů.

Léto ve znamení světlých barev

„V tom černém triku se upečeš.“ Věta, kterou slyšel od maminky snad každý. To, že tmavé barvy přitahují sluneční paprsky, tuší asi všichni. Nejen proto jsou barvami léta ty světlé v podobě béžové, holubí šedi či neformální žluté nebo korálové. Tabu není ani modrá, kterou můžete vynést například na důležité jednání. Kromě toho, že se budete cítit skvěle, budete také skvěle vypadat. Jestliže nechcete obléknout sako, zkuste vestičku v kombinaci s košilí. Opět platí přírodní materiály a dobře padnoucí střih.

Volnočasová elegance

Sako můžete obléknout nejen na schůzku, ale také na večer s přáteli, či romantickou projížďku na lodičkách. Pokud ho doplníte dobře padnoucím bavlněným trikem a džínami, popř. bermudami, budete za hvězdu.

Při výběru šatníku na léto nezapomínejte, že nejdůležitější je, abyste se v novém outfitu cítili dobře. Nebojte se proto nechat si poradit od odborníků, kteří pomohou vybrat nejen vhodný a dobře padnoucí střih, ale také kvalitní materiály, které vám zaručí pohodlí po celý den.