Naše zbrusu nová kolekce JARO/LÉTO 2020 je na světě

Aneb jak vzniká nová kolekce…

 

Víte, jak se tvoří nová kolekce, co za tím všechno stojí, jak dlouho se připravuje, kolik materiálů se spotřebuje nebo kde hledáme inspiraci? Že ne? Tak čtěte pozorně, to vše a mnohem více zjistíte na následujících řádcích…

 

Novou kolekci jsme začali tvořit už loni v červenci, kdy jsme na veletrhu Milano Unica hledali nápady, inspiraci a materiály. Náš nadšený tým návrhářů zde pro nové kousky vybíral materiály nejen od předních italských textilek, ale také od dodavatelů z Francie a Portugalska.

 

Protože jsme chystali kolekci oděvů pro teplejší měsíce, zaměřili jsme se na odlehčené materiály v kombinaci s výraznějšími dezény. Pro separátní saka jsme zvolili materiály s podílem lnu, který má chladivý účinek, jenž je pro letní klima ideální a pro obleky jsme pak volili 100% vlněné odlehčené materiály i v kvalitě natural stretch.

 

V barevné paletě kolekce je kladen důraz na světlejší barvy, jako jsou béžová nebo holubí šeď, které jsou nyní trendy. Ve střizích potom dominují vyštíhlené střihy, ale v nabídce máme i střihy volnější, aby se u nás mohl obléci opravdu každý.

Jelikož jsme česká módní a rodinná firma s 25 letou tradicí, fotili jsme doma, konkrétně v pražských Žlutých lázních.  Nač jezdit do zahraničí nebo vyhledávat přímořská letoviska, když naše země skýtá tolik krás.

Když bylo vše ušito, zbývalo kolekci nafotit. Na tom se podílelo celkem osm lidí z toho dva fotografové, naše marketingová koordinátorka, dva kolegové z obchodního týmu a samozřejmě hlavní protagonisté tři modelové. A koncem listopadu byla práce na kolekci završena. 

A na závěr ještě několik zajímavostí: na celou kolekci jsme použili 10 tisíc metrů látky na podšívky, 70 tisíc kusů knoflíků a celkem 20 tisíc metrů látky na vrchové materiály.