Při tvorbě naší nové kolekce podzim/zima 2019 jsme se nechali inspirovat podzimními trendy barvami, kterými je kombinace velbloudí, šedé a vínové. Jako inspirace pro nadcházející chladnější dny se nabízí například uvolněnější styl anglického venkova, kde se můžeme setkat jak s pestrými variacemi, tak s decentními odstíny a hlavně s tvídem.

Ten je vhodný nejen pro každodenní nošení do kanceláře, ale i pro volnočasové aktivity, jako je podzimní procházka nebo návštěva kina. Kromě toho, že se tvíd řadí mezi velmi kvalitní materiály, je i teplý a navíc jde o stálici, jež nikdy nevyjde z módy. Nejčastěji se s tímto materiálem setkáte ve formě saka, my jsme vybrali tvídové sako s odepínatelnou vsádkou, které lze kombinovat snad se vším. S klasickou bílou košilí nikdy nešlápnete vedle, ale skvěle sako doplní třeba i bílé triko či svetr. To samé platí o kalhotách – tvíd je slušivý jednak k chinos kalhotám, ale vkusně se bude párovat i s denimem. Chybět samozřejmě nesmí kostkovaná šála, nejlépe z kašmíru. Vhodnou obuví k podzimním outfitům jsou kotníkové boty typu chelsea či semišové desert boots.

Pro umělecké duše, které k oblékání přistupují méně konzervativně, máme několik tipů, jak se infiltrovat do podzimní hry barev. Švihácký dandy si může dovolit vyrazit do města i v odvážnějších vzorech, například v károvaném modrém vlněném saku ve střihu slim fit. Na decentnosti přidá saku kašmírový svetr. Jste-li naopak rádi, když jsou všechny zraky soustředěny na vás, podtrhněte slušivou výstřednost saka separátní vestou ze stejného materiálu. A pokud těch barev ještě nemáte dost, zkuste například vínové chinos kalhoty, jejichž odstín báječně ladí s vzorem saka.

Pokud přituhne, nemá smysl hrát si v sáčku na hrdinu – je třeba se oblékat nejen podle příležitosti, ale také podle počasí. Je-li venku chladné a nehostinné počasí, není nutné ihned hledat útočiště – stačí se zahalit do teplého kabátu. V tříčtvrtečním vlněném kabátu, který jsme vybrali, rozhodně vydržíte až do příchodu arktických mrazů. Podzimní hry s barvami tentokrát necháme na přírodě, my si vystačíme s jednoduchým šedým odstínem. Vyštíhlený střih kabátu se při vhodné kombinaci hodí jak pro formální, tak pro ležérní příležitosti. Je ho totiž možné kombinovat třeba s oblekem nebo například se svetrem a chinos kalhotami. Veselý šmrnc dají jakémukoliv outfitu barevné ponožky, které dnes vřele přijímají i jinak konzervativní zastánci oblékání.