Znáte termín Business casual? Pokud ano, pak se v dnešním článku už můžete kochat fotografiemi pro inspiraci, ale pokud vám tento název nic neříká, následující řádky jsou věnované právě vám. Business casual je forma profesionálního oblékání, které je uvolněnější oproti tradičnímu business/formal (ten si vysvětlíme v dalších článcích). Zaměstnavatelé se tímto způsobem snaží svým zaměstnancům pomoci cítit se i během práce uvolněněji a pohodlněji. To však neznamená, že si můžete vzít na sebe to, co jste zvyklí nosit doma. Co tedy nosit? Pomoci by vám mohl tento návod.

 

Jakýkoli dress code je v reálném životě vnímán vždy podle typu firmy, ve které působíte. Jinak na něj budou pohlížet v bankovním sektoru narozdíl od reklamní agentury. Proto vždy doporučuji, si toto nastavení ihned vyjasnit, nejlépe na personálním oddělením. Kravata není v tomto případě vyžadována. Naopak je vždy očekávaná košile s dlouhým rukávem (ideálně světlejší nebo bez výrazných potisků), zastrčená do kalhot. Výběr pásku se řídí podle bot, se kterými by měl barevně ladit. Ty by měly být ideálně klasické šněrovací typu oxford. Mokasíny jsou zas jasnou volbou v létě nebo případně pérka v zimním období.

 

Zdroj: Pinterest

U kalhot sáhněte po oblekových, chino (plátěných) a pokud firma dovolí můžete využít i tmavě modrých klasických džín. Ty je možné doplnit kromě košile jednoduchým svetrem nebo sportovnějším blazerem, případně polo tričkem. Krásným doplňkem mohou být elegantní hodinky.

 

Nepřípustné jsou naopak tenisky nebo jakákoli otevřená obuv. Totální faux pas určitě uděláte šortkami. Ty v žádném dress codu skutečně nenajdete. Také zapomeňte na jiné sportovní oblečení jako jsou mikiny nebo sportovní ponožky. Ty skutečně patří jen do vašeho volného času. Na druhou stranu, v současnosti není nutné mít stejnou barvu ponožek jako mají nohavice. Naopak se tzv. Happy socks stávají velkým trendem a příjemným zpestřením i pro formální oblečení.

 

    Zdroj: Pinterest

                                                               Text: Irena Vokrojová, OUTFITMANIA