Pro mnohé je den Svatého Valentýna pouze svátkem importovaným v devadesátých letech minulého století z Ameriky. Pro jiné je to zase den plný lásky a pocty mnichovi Valentýnovi, který vzdoroval svému vládci za dob Starého Říma a proti jeho příkazu oddával zamilované páry. Valentýn byl sice za své činy 14. února popraven, vy ovšem takto dalece trpět tento den nemusíte. Spíš naopak.

  Zdroj: Pinterest

Samozřejmě. Není možné si nevšimnout reklamních poutačů na tento Svátek zamilovaných. Restaurace jsou plné párů. Kina lákají na milostné příběhy a v supermarketech zakopáváme o čokoládové bomboniéry ve tvaru srdce. Možná si říkáte proč. My vám to vysvětlíme. Právě taková malá sladkost, dobrá kniha, květina nebo nečekané pozvání na večeři může být ideálním dárkem pro vaši partnerku. Totiž nejde o to, co dáváte, ale ženám polichotí, že jste si vůbec vzpomněli. A to se počítá.

 

Ovšem my ženy to už tak jednoduché nemáme. Často si lámeme hlavu, jakou maličkostí vás tento den překvapit a ne vždy se trefíme do vašeho vkusu. A jelikož toto dilema aktuálně řeším také, vybrala jsem pro vás (a také trochu pro mě) v prodejnách KOUTNÝ pár tipů na Valentýnský nákup. Sázkou na jistotu je hedvábný kapesníček. Nemusíte u něj řešit žádné velikosti a využijí ho muži jak do formálního tak casual dress codu. V posledních letech si muži velmi oblíbili výraznější a zábavné ponožky. Tak pokud je váš drahý doma ještě nemá, je na čase je pořídit. A třeba hned dvoje.

 

Radost nejednomu muži mohou udělat také zajímavé manžetové knoflíky, kravata nebo šála. Je na vás, jestli vyberete konzervativnější jednobarevné provedení, nebo naopak odvážnější potisky, důležité je, zda se vám líbí. A pokud patříte mezi zkušenější a znáte míry svého drahého, podívejte se na nabídku košil a opasků. Tam rozhodně zabodujete.

 

Zdroj: Pinterest

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu překvapení svému milovanému, nejdůležitější je vaše láska samotná. Opravdu. Největším dárkem na Valentýna je (a vždy byl) vzájemný polibek a objetí. A já si neodpustím pro pány jednu radu na závěr. Ačkoli si o tomto dni můžete myslet cokoli, přineste své ženě alespoň tu květinu. Ta radost v jejich očích vám za to stojí.

 

Zdroj: Pinterest

Text: Irena Vokrojová OUTFITMANIA