oblek na ples

Zdroj: esquire.com 

Vánoční a silvestrovské oslavy skončily a aniž byste si dopřáli trochu odpočinku, plesová sezóna je tu. Pamatuji si velmi živě na své taneční, které jsem místo v tanečním sálu, strávila společně s dalšími spolutrpiteli v přilehlé restauraci. Proto také většinu kroků, které jsem schopna reprodukovat, jsou ty základní. Ovšem, když se občas na podobných společenských akcích rozhlédnu kolem sebe, mohu s úlevou konstatovat, že jsem určitě nebyla jediná, kdo v době tanečních na hodinách pravidelně chyběl.

 smoking na ples

Zdroj: esquire.com

Pokud nemůžete stejně jako já na parketu oslnit svým tanečním projevem hodným na Star Dance, vsaďte na správný výběr outfitu pro sebe a svou partnerku. To mi věřte, že bohatě postačí. A jestli navíc patříte k těm vyjímečným, kteří opravdu tančit umí, vězte, že bezvadně padnoucí smoking bude vaše umění korunovat.

  

Zdroj: esquire.com

Plesy, pokud se nebavíme o těch lidových, které nazýváme “zábavami”, jsou dle dress code od samého počátku řazeny k black tie. Neznamená to však doslovný překlad, který by si mohl někdo vykládat jako černou kravatu (a budete se divit, ale občas tento výklad ve své práci zaslechnu). V praxi se od muže očekává smoking a od jeho partnerky dlouhá večerní róba. Ke smokingu patří neodmyslitelně smokingová košile, motýlek, kapesníček do klopy a lakovky. Dáma si užije dlouhou večerní róbu, otevřené sandálky a malinké psaníčko do ruky.

 pansky oblek na ples

Zdroj: esquire.com

Jak už jsem výše zmínila, standardní barvou smokingu je černá, k tomu tedy bílá košile a černé lakovky. V zahraniční je taktéž běžné bílé smokingové sako s černými kalhotami. Je ale využíváno spíš pro denní a odpolední akce. Jestli jste odvážnější, můžete sáhnout i po jiné tmavé variantě, jakou je například temně modrá nebo vínová. V barvě šatů dámy se meze nekladou. Důležité je, abyste však působili jako pár a ladili k sobě.

 oblek pro muze na ples

Jestli plánujete v nadcházejících dnech podobnou plesovou událost, nenechávejte nákupy na polední chvíli. U nás v prodejnách máte možnost koupit smoking hned v několika konfekčních variantách, který pro vás umíme hned na místě upravit. Nebo můžete využít možnosti šití na míru. To poté trvá přibližně 4 týdny.

Smoking má své neodmyslitelné místo v pánském šatníku již desítky let. Proto je rozhodně skvělou investicí do vlastního stylu. Užijte si tu možnost se cítit jako praví gentlemani. bude vás to bavit.

 Text: Irena Vokrojová, OUTFITMANIA