Každodenní uniforma v podobě obleku může být v mnoha ohledech pohodlná právě díky své jednoduchosti. I formální oblek má však svá úskalí a tato jednostrannost občas může své nositele nudit. Pokud vás však oblek živí, zapomeňte na to, že si pořídíte jen jeden a to na deset let. K tomu, abyste mohli působit ve své práci reprezentativně, potřebujete u obleku minimálně 3 - 4 provedení. Jeden až dva celoroční, poté jeden letní a jeden zimní. Když jej budete vybírat, je důležité dbát na jeho složení, střih a velikost. Správný oblek vám musí perfektně sednout a pokud vám nevyhovuje konfekce, sáhněte po variantě šité na míru - měřenky (made to measure). Díky ní vám oblek bude nejen přesně sedět, ale vyberete si i ze široké nabídky materiálů. Oblek si tak sestavíte dle svého přání. 

  

Aby vám materiál maximálně vyhovoval, pro celoroční oblek vybírejte primárně vlnu. V létě můžete složení obohatit o len, který se sice víc mačká, je ale velmi pohodlný v horkých dnech. Další možností je hedvábí, které úžasně chladí. Jeho jedinou nevýhodou (ale také zárukou kvality) však bývá vyšší cena. V zimě vybírejte merino vlnu nebo dražší ale o to hřejivější kašmír. Základní barvou obleku je již několik sezón tmavě modrá. Pro večerní účely jistě využijete černou variantu. Na letní období bych k obleku naopak doporučila světlejší odstíny šedé, modré nebo hnědé.

 

Zdroj: Pinterest 

Pokud vám oblek správně sedí, není třeba dál mnoho přidávat. Jestli jste konzervativnější, vystačíte si s kvalitní světlou košilí, opaskem a polobotkami. Pro formálnější účely sáhněte po kravatě. Pokud ji nechcete nosit a přesto byste sako chtěli něčím oživit, stačí do klopy přidat kapesníček. Můžete ho využít samotný nebo právě s kravatou. Jen pozor, aby nebyl úplně stejný vzor. Kapesníček má ladit, ne však kravatu kopírovat.

  

 

Jak o svůj oblek pečovat? Pokud trávíte hodně času v autě či kanceláři, vždy odkládejte sako, abyste ho zbytečně nemačkali. Každý oblek také potřebuje dýchat. Pokud ho jeden den nosíte, druhý den ho nechte odpočinout na ramínku. K čištění využívejte odborníky a doma žehlete párou, případně přes vlhkou utěrku nebo ručník. Jestli stále nevíte jaký oblek je pro vás ten pravý, přijďte se poradit a vybrat si ten správně padnoucí právě do našich prodejen. Díky široké nabídce v konfekci nebo měřence umíme obléknout každou postavu. Nevěříte? Pak je ten správný čas nás navštívit a vyzkoušet naše obleky na vlastní kůži.

 

 

 

          Text: Irena Vokrojová, OUTFITMANIA