Době čistě formálního oblečení už odzvonilo. I ve finančních sektorech se tak konečně začíná blýskat na lepší časy a na mnohdy až přehnaně upjatý dress code se pohlíží už více uvolněně. Aby muž vypadal elegantně oblečený, nemusí vždy mít jen klasický oblek s kravatou a polobotkami. Malou změnou v obuvi a stylingu je totiž velmi jednoduché docílit mladistvějšího looku.

 

Pokud byste měli mít v šatníku kromě polobotek jen jedny další boty, rozhodně bych doporučila jednoduché, ale kvalitní sneakers (tenisky na denní nošení). Nejsou to totiž boty jen na běhání nebo jiný sport, takové ve svém botníku nechte jen na tyto účely. Ty, které se vyplatí letos pořídit, jsou naprosto jiné. Řeč je o jednoduchých kožených, případně plátěných teniskách. Sázkou na jistotu jsou bezesporu bílé, které jsou univerzálním doplňkem jakéholiv outfitu. Pokud nejste trendsetter, nebo člověk pracující v módním průmyslu, zapomeňte na tzv. uggly shoes a sáhněte po jednoduché variantě.

 

  Zdroj: Pinterest

Tenisky poté můžete nosit jak ve formálnějších okamžicích, tak i ve chvílích volna. Neopomeňťe však jedno důležité pravidlo. Aby kombinace vašeho oblečení s teniskami vypadala co nejlépe, neměly by být ponožky v botách vidět. Naštěstí je pro muže již dostupných mnoho variant v nízkém až neviditelném provedení.

 

Zdroj: Pinterest

 I když se vám tento trend současnosti možná zpočátku nebude zdát, věřím, že jakmile sneakers jednou zařadíte do formálnějšího šatníku, už se z nich nebudete chtít nikdy přezout. Jak totiž mohu říci z vlastní zkušenosti, tyto boty jsou těžce návykové.

 

                                                                            Text: Irena Vokrojová, OUTFITMANIA