Svatební móda

Svatba je bezesporu jedinečnou událostí v našem životě. Tento den si vyžaduje obzvláště slavnostní outfit a pro ženicha to platí dvojnásob. Samozřejmě, že po celo dobu budou všechny pohledy směřovat k nevěstě, ženich po jejím boku by však měl být také dokonale upraven a oblečen.

Nepodceňujte tedy předsvatební přípravu a věnujte dostatečný čas i muži Vaše života. Bohužel málokterý z dnešních pánů má přímo tabulkové míry a z tohoto důvodu, je třeba různé detaily na obleku upravit. Skvěle padnoucí oblek dodá ženichovi více sebevědomí a bude se v něm po celý den cítit pohodlně.

Dříve u nás byla se slavnostními událostmi velmi často spojována černá barva, zejména pro její praktičnost. Svatba je šťastná událost a proto se nemějte obavy volit i jiné barvy. Například šedé či modré odstíny. Ty sluší totiž téměř každému. Samozřejmě by měl oblek ladit se stylem nevěstiných šatů. Dávejte však pozor na to, abyste nekombinovali až příliš mnoho barev. Dostačující a zároveň elegantní bude jedna barva v níž se sladíte třeba košilí, motýlkem, kravatou nebo vestou.

Vesty si zaslouží trochu více pozornosti. Už i u našich mužů se nacházejí oblibu. Mimo jejich elegantnost jsou i velice praktické. Mnoho mužů se v obleku nebo saku cítí poněkud spoutaně. Vesta však dodá obleku výrazně slavnostnější vzhled. Umožňuje také odložit sako, což ženich ocení zejména při tanci nebo v horkém dni. V případě, že se ženich rozhodne pro vestu bez saka, neměl by opomenout tyto důležité věci. Záda by neměla být z podšívky, takové vesty jsou k obleku. Vlastní délka vesty by rozhodně neměla končit v pase a odhalovat košili.

Košili vyberte rozhodně z kvalitních přírodních materiálu se skrytým zapínáním. I zde je důležitá délka rukávů, ty by měly o 1,5 cm přesahovat rukávy saka. Nelze podcenit ani výběr manžetových knoflíčků. Kupodivu i tady je důležitým faktorem výška ženicha. Menší muži by se měli vyvarovat výrazných a velkých tvarů. Mimo manžetové knoflíčky jsou i další doplňky, které ženicha ještě více zkrásní. Kvalitní hodinky i opasek sladěný sponou. Tenký řemen opasku by rozhodně měl ladit také s botami.

Nejvýraznějším doplňkem však bude motýlek, kravata a kapesník. Střih kravaty se váže také k postavě ženicha, pravidlo „čím štíhlejší tím užší“ jednoznačně platí a zároveň by měla být stejně široká, jako klopa saka. Správně uvázaná by měla končit těsně u hrany spony opasku, u bokových kalhot může být i kratší.

Oblékáme každoročně desítky ženichů, proto se u nás zastavte třeba jen pro radu. Z našeho sortimentu na prodejnách získáte kompletní výbavu ženicha i svatebčana. Zároveň každá z prodejen disponuje vlastním měřenkovým salonem, kde jsme schopni společně s Vámi vybrat a následně ušít košili, sako, vestu i celý oblek na míru dle Vašich představ.

Všichni naši módní specialisté na všech prodejnách Koutný Vám profesionálně pomohou připravit se na Váš velký den.

 

Svatební móda pro muže

Svatební móda

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte