Rady a tipy

Univerzální pravidla pracovního dress codu

V současné době můžeme analogicky se rčením „sto lidí, sto chutí“ říct, že co firma, to jiná pravidla, co kultura, to jiné zvyklosti, co člověk, to jiné potřeby. I když formální společenská etiketa zůstává zachována, v té pracovní se občas nemáme moc čeho chytit. A když už máme, může se stát, že přes den absolvujeme vícero schůzek, na něž se ne na všechny hodí stejný dress code. Co s tím? Jak jsou na tom pánové a jak dámy?

+ číst více

Ideální podzimní styl? Manšestr.

Klasický materiál, vedle tvídu lehce podceňovaný, co se schopnosti dostát módním trendům týče. Přesto evergreen zdaleka nejen pánské módy. To je manšestr, po generace známý materiál, který je vyrobený z bavlny, úžasně variabilní, hřejivý a velmi dobře kombinovatelný. Pokud vám v šatníku schází casual kousek, který upoutá svým vzhledem a zároveň vás zahřeje ve velmi klasickém stylu, pravděpodobně potřebujete manšestrové (například) sako.

+ číst více

Pánské trendy pro podzim a zimu

Jako každý rok, i letos si mola módních návrhářů žádají drobné obměny šatníku. Pro klasickou pánskou módu je letošní podzim a zima ve znamení vrstvení a zajímavých svrchníků. Pro to, abyste si ponechali gentlemanský styl, klasický vzhled, ale zároveň si dodali šmrnc nejnovějších trendů, vám bude letos stačit pár základních kousků a troška kreativity.

+ číst více

Smoking aneb co dalo vzniknout Black tie

Tuxedo, dinner jacket, dinner suit nebo DJ. Pod všemi těmito názvy můžeme najít pánskou variantu formálního oděvu, kterou u (nejen) nás známe pod pojmem smoking. Smoking neodmyslitelně patří k dress codu zvanému Black tie a je populární po celém světě. Svou formálností stojí mezi klasickým oblekem a frakem, takže příležitostí, kdy jej nosit, najdeme požehnaně. Kdy a proč bychom měli jeden vlastnit? A proč ideálně na míru?

+ číst více

Jak správně nosit společenské kalhoty?

Mohlo by se zdát, že kalhoty jsou prostě kalhoty. Plní funkci, jsou součástí obleku, mají stejnou barvu a jsou ze stejného materiálu, kvalitní, dobře ušité, tak co si přát víc? Ale i pánové mají rozdílné postavy, ne každý má univerzálně konfekční velikost a mnohdy je v rámci dobrého dojmu vhodné nechat si kalhoty upravit. Na co se dívat, když posuzujete, jestli vám kalhoty sedí nebo ne?

+ číst více

Polokošile – slavná historie univerzálního kousku

Málokterý kus oblečení je tak signifikantní, univerzální a rozšířený, jako jsou právě polokošile. I když teoreticky bychom možná spíše měli říkat polotrička a výraz polokošile nechat pro klasickou button-down košili. Co má společného button-down košile, polokošile, pólo, tenis a dvě z nejslavnějších jmen světových návrhářů? Polokošile má za sebou bohatou historii a cestu přes různé sporty až téměř do každého pánského i dámského šatníku.

+ číst více

Ponožky. Neopomenutelný detail

Víme, že ve standardní módě jsou specifikována pravidla také pro ty nejmenší detaily. A v celkovém stylu se na detaily hledí, jsou přesně to, co jej dotváří. Nicméně v současné době, kdy je osobitost žádaná, a pravidla doznávají tolerovaných modifikací, je pozornost pánské veřejnosti zaměřená i na tak zdánlivě obyčejnou věc, jako jsou ponožky. Co nikdy ne a někdy ano?

+ číst více

Oblek do tanečních má větší význam, než byste řekli

Pro mnohé mladé muže jsou organizované hodiny společenského tance na středních školách první příležitostí, jak se seznámit s oblekem, pravidly jeho nošení a všemi úskalími jeho výběru. Kromě toho, že vhodný a kvalitní oblek vysoce ovlivňuje vzezření mladého gentlemana, ovlivňuje ale také jeho pohodlí a vztah, který si s sebou do života ke společenskému odívání odnese.

+ číst více

Kašmír a pánské obleky

Stejně jako se kvalita vína neodvíjí jenom od designu lahve, neodvíjí se ani kvalita obleku pouze podle střihu a zpracování. Vše začíná u složení látky, z jaké je pánský oblek ušitý. V nabídkách všemožných firem najdeme vše od v podstatě variací umělých hmot po ty nejluxusnější přírodní materiály. Jaké jsou výhody a případné nevýhody obleků z nebo s příměsí kašmíru? A co to vlastně kašmír je, jaké má vlastnosti?

+ číst více

Oxford a Derby aneb Základní typy společenských bot

Nebudeme se bavit o teniskách, mokasínech nebo sandálech, pánská společenská móda se v oblasti bot dělí na dva proudy – Oxford a Derby. Ve „společenskosti“ stojí mezi nimi ještě boty typu Monk. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? K jakým příležitostem je nosit? Zorientovat se v základních typech pánských společenských bot vám v následujícím článku pomůže Koutný.

+ číst více

Exkluzivní látky Scabal

Ve světě pánské módy existují mezi látkami vlajkové lodě. Jednou z nich, a to dokonce jednou z největších, je anglická tradiční firma Scabal. Nejen že látky Scabal nabízí to nejpreciznější zpracování přírodních materiálů, ale inovace a exkluzivita použitých postupů i výběru materiálů jsou už přímo legendární. Látky Scabal najdete v nabídce nejprestižnějších světových krejčovství. A nabízí vám je také Koutný.

+ číst více

Trendy pánské svatební módy

Od doby, co se móda stala vyjádřením osobního vkusu, a ne jen unifikovaným doplňkem osobnosti pro dodržení etikety, je rozrůznění stylů společensky přijato jako standard. Společenské a formální akce všeho druhu si zachovaly pravidla, ale i u nich dochází k plíživému rozvolňování. Zářnou ukázkou jsou svatby. U nich už jsou požadavky na formálnost pojetí mnohem menší, naopak větší jsou ty na originalitu, vyjádření osobností a vztahů a komfort pro všechny zúčastněné. Jaké jsou současné trendy pánské svatební módy?

+ číst více

Když se řekne „firemní kultura“

Firemní kultura je velmi těžko uchopitelný pojem. Odráží filosofii podnikání firmy, přístup k jednání se zaměstnanci, odráží dobrý osobní příklad nadřízených a tvoří celkovou atmosféru. Součástí firemní kultury je v mnoha případech psaný, v mnoha nepsaný, dress code. Proč je oblečení důležitou součástí firemní kultury? A jak ovlivňuje samotnou práci?

+ číst více

Kde se vzal pánský trenčkot

Málokterý kus oblečení v pánském šatníku má původně tolik praktických využití jako trenčkot. Nevznikl totiž na popud estetických požadavků společnosti, ale jako maximálně praktický oděv pro vojáky v zákopech. A i když dnes pravděpodobně velké kapsy pro bezpečné přenášení map nevyužijeme, jeho odolnost proti mechanickému poškození, nepromokavost a střih, který neomezuje v pohybu, jsou vlastnosti skvělé nehledě na historické období.

+ číst více

Obleky z látek na bázi nanotechnologií

Nanotechnologie pronikají do mnoha oblastí našeho běžného života. Našly si cestu i do oděvnictví a my držíme krok s naší kolekcí Mix & Match. Podívejte se na hlavní výhody textilních nanotechnologií.

+ číst více

Koutný a Loro Piana

Úcta k tradici, rodině, poctivé práci a kvalitě výsledného kusu. To jsou společné hodnoty značek Koutný a Loro Piana. Celé obleky i jednotlivé jejich komponenty si u nás můžete nechat ušít na míru i z látek této slavné značky, která už od dvacátých let minulého století patří k tomu nejlepšímu a nejpoctivějšímu, co na trhu můžete najít. Loro Piana je legenda sama o sobě, a může být součástí i vašeho šatníku.

+ číst více

I o kravatu je třeba se správně starat

Pokud je nošení obleku na denním pořádku vašeho pracovního života, nebo jen občasnou volbou pro společenské události, do vašeho šatníku patří neodmyslitelně také kravata. Ačkoliv je pánská kravata prvkem, který dodává styl celému outfitu, bývá péče o ni často zanedbávaná. A to zdaleka nemluvíme jen o správném čištění, ale také sušení a rozvazování.

+ číst více

Pásek jako funkční detail

Pánská móda je daleko více než ta dámská zatížená požadavky na funkčnost a praktičnost. Proto každý doplněk, který si vydobyl své nenahraditelné místo v pánském šatníku, je zároveň původem, ale i současným užitím, nejen zdobný, ale také praktický. Pánský opasek je toho zářným příkladem. Jak jej správně vybrat, na co se ohlížet a jak jej nosit?

+ číst více

Pánská podzimní móda

Babí léto skončilo a podzim máme v plném proudu. Přechodová období mezi létem a zimou jsou, co se módy týče, asi nejkreativnější, a vy tedy máte jedinečnou příležitost naplno projevit svůj smysl pro styl. Jaké jsou trendy letošního podzimu? A čemu je dobré se vyvarovat, a to nejen letos? Přečtěte si malého průvodce úspěšným podzimním stylem gentlemana.

+ číst více

Absolutní základy business etikety

Správné chování vám může významně pomoct nejen ve společenském a soukromém životě, ale také v obchodě a pracovním styku. Dnes vám přinášíme základní pravidla korektního business jednání, ve kterých se často chybuje (zvlášť při kontaktu s obchodními partnery ze zahraničí). Jak tedy uspět nejen díky svým pracovní, ale i společenským schopnostem? Čtěte dnešní tipy od Koutného.

+ číst více

Jak a kdy zapínat knoflíky

Existují pravidla společenského oblékání, která jsou univerzálně platná, a jejich dodržování je skvělým důkazem znalostí etikety. Ne všichni pánové měli to štěstí, že jim byla pravidla oblékání i chování vštěpována odmalička, proto je třeba si je osvojit později. Mezi jeden ze základních aspektů elegantního nošení obleků patří i to, jak si poradit s knoflíky u saka. Je to věc, se kterou spousta gentlemanů tak trochu bojuje, proto vám Koutný přináší přehled, kdy, jak a proč je nosit.

+ číst více

Kapesníček v saku 6x jinak

Kapesníček lze skládat několika způsoby. Vybrali jsme pro vás pět, jednoduché i složitější, spíš volnočasové i spíš formální. Nicméně pro kapesníčky neplatí striktní pravidlo – tento styl do společnosti, tento zase neformálně. Vše je otázka vašich osobních preferencí.

+ číst více

5 typů dress codu

Možná jste se už setkali s pozváním na akci, která měla stanovený dress code, tedy styl, v jakém máte přijít oblečeni. Je pravda, že v českém prostředí se s příležitostmi, kdy je vyžadováno určité oblečení, nesetkáváme příliš často, většinou se spokojíme s tím, že přijdeme oblečeni „slušně“, ale s tím bychom se rozhodně neměli spokojit. Jaké jsou základní typy dress codu a jak se proti nim neprohřešit?

+ číst více

Proč a jak nosit manžetové knoflíčky

Teprve doplňky tvoří ten pravý styl. Pánové mají ovšem manévrovací prostor pro výběr doplňků mnohem menší než dámy, i proto se jejich výběru věnují mnohem pečlivěji (doplňků, ne dam). Manžetové knoflíčky se mohou zdát maličkostí relativně nenápadnou, ale potenciál pro vylepšení outfitu mají obrovský. Kde se vzaly, k jaké příležitosti se hodí? Na tyto i další otázky vám odpovíme v dnešním příspěvku.

+ číst více

Vybraná témata etikety všedního dne

Do situací, kdy je vhodné dodržovat nějaké společenské zvyklosti, konvence a pravidla, se dostáváme každý den. Některá pravidla jsou natolik vžitá, že se stala přirozenou součástí slušného chování, u jiných si všichni uvědomují jejich komplikovanost a trošku tápou. Vybrali jsme několik zajímavých momentů, které by měl každý pokročilý gentleman zvládat s přehledem.

+ číst více

Letní obleky či saka? Víme, jak na ně.

Pro všechny, kteří v létě v obleku fungovat musí, můžou nebo chtějí, máme pro vás malého průvodce jak na nastávající horké dny aspoň lehce vyzrát. Ať už mluvíme o jakémkoliv dresscodu, který zahrnuje saka nebo obleky, existuje pár tipů, díky nimž vám jednoduše nebude takové horko.

+ číst více

Instantní změna

Že se pomocí oblečení dá téměř kouzlit s postavou, to už víme. Triky na vylepšení postavy pomocí oblečení zná snad každá žena. Ale oblečení může výrazně pomoci také pánům. Ať už se jedná o podtrhnutí vašich předností nebo naopak potlačení nedostatků. Co nosit, co nenosit, jakým vzorům a střihům se vyhnout?

+ číst více

Obleky na míru od A do Z

Kvalita, styl, elegance, originalita a především maximální komfort, to vše byste měli dostat společně s oblekem na míru. Jaké existují typy? Pro koho jsou obleky na míru nejvhodnější variantou, kdy je vhodné si jej pořídit a co vás čeká při návštěvě salónu? Přečtěte si komplexního průvodce po módě na míru od firmy Koutný.

+ číst více

Obyčejné věci, které gentleman dělá jinak

Společnost Koutný se hlásí k dobré tradici nejen v oblékání. Náležitý vzhled jde ruku v ruce s chováním, které bývá tradičně nazýváno gentlemanstvím. A protože být gentlemanem neznamená pouze držet dámě dveře, máme pro vás malého průvodce po každodenních věcech, které dělá gentleman prostě jinak.

+ číst více

Jarní renovace šatníku aneb Co by vám v sezóně nemělo chybět

Co sezóna, to nové módní trendy. Pro jaro 2015 je v pánské ležérní i společenské módě na výsluní tmavě modrá a žlutá barva, jinak je ovšem sezóna ve znamení střízlivějších tónů šedé, béžové a khaki. Co je ale absolutní esencí jarního šatníku? Vybrali jsme pro vás 5 tipů na to, jak zvládnout jarní sezónu stylově, elegantně, vkusně a moderně.

+ číst více

5 mýtů o pánské svatební módě

Myslíte si, že se významy slov „tradiční“ a „moderní“ navzájem vylučují? Buď dostojíte léty prověřené tradici, nebo jste novátorští a progresivní? V následujícím příspěvku jsme pro Vás vybrali 5 mýtů o pánské svatební módě, které jsou mezi lidmi stále živé. Podívejte se, co se sice říká, ale nemusí být tak úplně pravda. S tipy od Koutného si ukážeme, jak spojit tradici s moderními prvky.

+ číst více

Které obyčejné věci ničí obleky nejvíc?

Když už jste se rozhodli investovat do kvalitního obleku, určitě chcete, aby vám vydržel co nejdéle v co nejlepším stavu. V péči obleky ale narážíme na skrytá úskalí, která jsou tak nenápadná, že nad nimi vlastně ani nepřemýšlíme. Které z běžných věcí tedy obleky ničí nejvíc?

+ číst více

Nebuďte „Ten chlap s…“

Můžete mít dobrou postavu, dokonale padnoucí oblek i kabát, sladěnou šálu a kvalitní svetr, ale existuje pár nenápadných detailů, které mohou výsledný dojem naprosto pokazit. Vybrali jsme pár takových, na které byste se, jako gentlemani pyšnící se vkusem a citem pro módu, měli zaměřit.

+ číst více

4 základní typy džínů a jak je kombinovat

Mnoho módních stylistů si na všudypřítomnost džínů hlasitě stěžuje, ale jejich univerzálnost je opodstatněná. Většina džínů je z odolného materiálu, a když se k němu přidá i kvalitní provedení a vhodný střih, máte kalhoty na několik let. Jaké jsou základní typy tolik oblíbených džínů, k jakým příležitostem se hodí a jak je kombinovat?

+ číst více

10 moudrých vět o mužích, módě, stylu a vkusu

Dnešní blogpost trochu vybočuje z řady, tentokrát nebudeme rozdávat rady vlastní, ale převzaté od moudrých osobností, kteří se nějak zajímavě vyjádřili o módě.

+ číst více

6 způsobů jak nosit šálu

6 způsobů, jak nosit šálu... a to jistě nepíšeme o všech!

+ číst více

Gentlemanem na plese

Ples je jedna z mála doopravdy slavnostních příležitostí, které se občas účastní každý z nás. A také je to jedinečná možnost blýsknout se jako opravdový gentleman. O vhodném plesovém oblékání si můžete přečíst v jednom z minulých příspěvků, dnes se budeme věnovat žádoucímu chování a také tomu, jak můžete díky správnému oblečení a chování okouzlit dámu.

+ číst více

Zimní svatba

I v zimě může nastat nejdůležitější den vašeho života. Ačkoliv období od listopadu do března jsou, co se svateb týče podprůměrné, trend svateb v zimě pomalu přichází. Sněhová nadílka a nízké teploty sice přináší řadu komplikací, ale zároveň také spoustu příležitostí. A to hlavně v oblasti pánské módy.

+ číst více

Obleky a cestování

Manažeři, obchodní zástupci, podnikatelé, firemní reprezentanti…a mnozí další řeší při služebních cestách zásadní otázku. Jak převážet oblek, aby se nezmačkal? Koutný vám nabízí pár tipů, jak si oblek vybalit z kufru téměř nedotčený.

+ číst více

Na prahu plesové sezóny

Mohlo by se zdát, že na přípravu na plesovou sezónu je ještě času dost. Ale pokud chcete doopravdy zazářit, prožít plesovou zábavu v pohodlí a stylově a nechat si například ušít oblek na míru, je nejvyšší čas. Jaká pravidla je třeba při oblékání na společenské události vždy dodržovat? Podívejte se na jejich základní přehled.

+ číst více

Šedá zóna pánské módy II.

Doplňky, barvy a střihy - jaké jsou pro formální příležitosti ještě přípustné a jaké už jsou za pomyslnou hranicí?

+ číst více

Šedá zóna pánské módy I.

Dnes se nebudeme bavit o kravatách ke smokingu, špatně zvoleném střihu ani o ponožkách v sandálech. Podíváme se na šedou zónu pánské módy, tedy na takové fashion choices, které jsou vlastně sporné.

+ číst více

Podzim a zima v obleku

Ačkoliv se těšíme na prosluněný, barevný podzim a jiskřivou zimu, musíme se připravit na reálnější sychravé, deštivé a chladné počasí. Jako ochrana před zimou, deštěm, větrem a prachem slouží vám i vašemu obleku různé typy svrchníků. Jak zvolit ten správný kabát, jak se o něj starat a čemu se rozhodně vyhnout?

+ číst více

Tvíd je módní, moderní i praktický

Pomalu je třeba připravit svůj šatník na sychravou sezónu podzimu a zimy. Ačkoliv nás počasí může překvapit svou proměnlivostí, jedno je jisté. Bude chladno. A žádný pořádný gentleman nebude mrznout v tenkém obleku...

+ číst více

Co je třeba vědět při péči o košile

Vypadá to jednoduše - pračka, prací prášek, žehlicí prkno, rukávník, žehlička, hotovo. Pokud ale chcete vědět, jak můžete své košili správnou péčí prodloužit život, přečtěte si pár tipů od Koutného.

+ číst více

Jak vybrat správný střih kalhot?

Je to právě volba střihu kalhot, která rozhoduje o tom, jestli se budete cítit celý den pohodlně. Je vhodné se při výběru řídit posledními trendy? Na jaké detaily se zaměřit, když chcete vybrat opravdu kvalitní kalhoty? A všechno ostatní, co je při výběru kalhot třeba vzít v úvahu, vám přináší dnešní tipy od Koutného.

+ číst více

Jak nosit sportovní saka a blejzry?

Připadají vám obleky moc formální a konzervativní? Nejsou váš styl? Je možné, že i v takovém případě musíte (chcete) dodržet své profesní nebo volnočasové oblékání na úrovni, elegantní, stylové a pohodlné. Sportovní saka a blejzry jsou tedy přesně pro vás.

+ číst více

Pánské ozdoby krku

Pánské ozdoby krku mají velmi dlouhou tradici. Postupem času se vyprofilovaly tři hlavní druhy – kravata, kravatová šála a motýlek. Víte, jaký mají původ a k jaké příležitosti se hodí? Základní pravidla vám dnes představí Koutný.

+ číst více

Co je třeba vědět o kravatách

Bez diskuze nejrozšířenějším doplňkem pánského obleku je kravata. Jejímu výběru by každý gentleman měl věnovat dostatečnou péči, kravatou podtrhnete první dojem, můžete jí dát najevo svůj vztah k módě a etiketě, své postavení, sebevědomí i důvěryhodnost. Jak vybrat správnou kravatu vám poradí Koutný.

+ číst více

Staráte se o svůj oblek dobře?

Aby na vás oblek vypadal pořád skvěle, je třeba mu věnovat trochu péče. Víte, jak oblek pověsit, jak ho vyčistit? Tentokrát vám Koutný poradí, co můžete svému obleku dopřát doma a jak vybrat správnou čistírnu.

+ číst více

Jak na kapesníček

Kapesníček je originální a výrazný doplněk každého gentlemana. Zároveň je to ovšem velmi obávaný prvek outfitu, může celkový vzhled krásně oživit a podtrhnout, ale také naprosto zkazit. Jaká jsou pravidla pro jeho nošení?

+ číst více

Manažerský dress code pro letní měsíce

V letních měsících úzkostně sledujeme předpověď počasí a každé ráno při výběru oblečení stojíme před těžkou volbou. Jsou pravidla oblékání v létě benevolentnější? Koutný vás provede letním světem byznys stylu.

+ číst více

Podle límečku poznáte gentlemana

Správný gentleman ví, že k dokonalosti celého outfitu přispívají především precizně promyšlené detaily. K těm opomíjenějším patří volba správného límečku u košile. Jaké jsou typy límečků? Jak je kombinovat a podle čeho vybírat?

+ číst více

Jak se obléct na meeting

Košile nebo triko? Kalhoty nebo šortky? Víte jak se obléct na obchodní schůzku? KOUTNÝ vám poradí...

+ číst více

Co dělat, když konfekce nestačí

Jsou příležitosti, kdy v obchodě na ramínku svůj ideální oblek prostě nenajdete. A právě v tu chvíli přichází na řadu zakázkové šití. Ale je pro vás vhodný bespoke nebo made-to-measure? Jaký je mezi nimi rozdíl?

+ číst více

Profesní oblékání

Proč nevypadat i v práci šik?

+ číst více

Materiál je základ

Ať už ladíte svůj šatník do jakéhokoliv stylu, důraz na kvalitu je při výběru oblečení vždy na prvním místě. Kvalitní vycházkové i společenské obleky a všechny jejich komponenty poznáte, pokud se zaměříte také na použité materiály.

+ číst více

Dress code není žádná věda aneb jak se obléct na večírek

Dostala-li se k Vám pozvánka na společenskou akci, na které je předepsaný dress code - tedy předepsaný oděv pro hosty, je možné, že si nevíte rady. V následujícím přehledu Vám stručně vysvětlíme jak se obléci. Doporučujeme řídit se dle instrukcí dress codu. Jednak byste si mohli udělat ostudu, jednak byste mohli urazit hostitele.

+ číst více

Podle čeho vybrat tu nej kravatu?

Vybrat kravatu je snadné... když se budete řídit pár základními tipy od KOUTNÝ:-)

+ číst více

Jak správně zvolit límec u košile?

K velikosti Vaší hlavy a tvaru obličeje byste měli volit správný límec. A jak jej tedy vybrat?

+ číst více

Mokasíny a jak je správně nosit

Mokasíny jsou boty bez jakéhokoliv šněrování. Zkrátka do nich vklouznete a můžete vyrazit...

+ číst více

Pánové, pozor na boty!

Dámy boty milují, dokonce jsou takové, které jsou na botách závislé. Ale co pánové? Skvěle padnoucí oblek nestačí, k dokonalosti musíte být sladěni od hlavy až k patě, doslova...

+ číst více

Manžety na kalhotách

Manžety na kalhotách se pořád nosí. Ale pozor, ubírají na výšce!

+ číst více

Uzel a konec kravaty

Uzel kravaty sedí blízko k límečku, takže neodhaluje žádnou přebytečnou látku košile. Konec kravaty by měl sahat k opasku.

+ číst více

Jaký si k obleku vzít kapesníček

Pokud si vezmete kapesníček, pak nikdy nesmí mít stejný vzor, jako má kravata.

+ číst více

Kabát k obleku

K obleku se hodí nejlépe tmavý vlněný či kašmírový kabát. Nemusí být nutně černý, zkuste tmavě šedý či tmavě modrý.

+ číst více

Jak barevně sladit pásek s doplňky

Spona pásku by měla ladit s hodinkami, popřípadě s manžetovými knoflíčky. Barva kůže pak s botami.

+ číst více

Proč je tmavě modrý oblek univerzálnější

Tmavě modrý oblek je univerzálnější než černý. Můžete k němu obléct hnědé i černé doplňky.

+ číst více

Ideální vzory pro vaši postavu

Hrajte si se vzory. Pokud potřebujete opticky přidat pár centimetrů do výšky, proužek je ideální. Chcete-li působit svalnatějším dojmem, sáhněte po kostce. Pokud máte pár kilo navíc, výrazným vzorům se vyhněte.

+ číst více

Do jaké výšky vytáhnout kalhoty, aby vám seděly

Kalhoty sedí v pase, pod páskem se nekrabatí. Poslední knoflík u saka se nezapíná.

+ číst více

Jakou mám konfekční velikost?

Velikost obleku se odvíjí od obvodu vašeho hrudníku. Pak už záleží na vaší výšce.

+ číst více

Puky na kalhotách

Puky na kalhotách jsou vždy ostré. Pokud je potřebujete přežehlit, chraňte látku bavlněným kapesníkem nebo jinou látkou. Jinak se puky budou lesknout.

+ číst více